Monkey King
Expo, Šanghaj

Návrh a realizace prostorové a interaktivni projekce animovaných ilustrací Opičího krále malíře Zdeňka Sklenáře (1910 – 1986) v multimediálním sálu českého pavilónu. Plocha stolu, včetně stránek knihy Zpěvy staré Číny, se stala ozvučeným projekčním plátnem, kde se odehrával souboj Opičího krále s démony. Prostřednictvím dotykového panelu před projekčním plátnem mohli návštěvníci Expa volit jednotlivé postavy příběhu Opičího krále a tak spouštět rozličné animace, mixovat originální hudbu, mluvené slovo v češtině a jeho překlad do čínských znaků.

Děkujeme Martině Hončíkové – manažerce doprovodných programů a jejímu týmu za pomoc při realizaci.
Spolupráce:
Jakub Deml, Studio Pixle, Zuzana Bartová, Martin Búřil, Anička Krtičková, Zuzana Řezníkov, Zdeněk Durdil, Ladislav Železný, Matyáš Deml, Lenka Kozderková, Hana Maciuchová, Zdenka Heřmanová, Jakub Hrubý, Jan Vondra, Dalibor Duba, Marek Tichý

Klient:
Galerie Zdeněk Sklenář

2010


Litomyšl

Prezentace animací Opičího krále z Expa v Šanghaji. Prostor Galerie Zdeněk Sklenář jsme vytapetovali motivy Opičího krále a den před zahájením výstavy jsme do galerie pozvali děti z Litomyšle a okolí, aby celý prostor pokreslily. K výstavě jsme navrhli pozvánky a plakát.
Spolupráce:
Jakub Deml a Studio Pixle

Klient:
Galerie Zdeněk Sklenář

2010